מאמרים

בניה קלה לעיכול

בניה קלה לעיכול

כל אדריכלות היא תוצר של כדור הארץ, בדרך זו או אחרת. אנחנו אוהבים לטייל בעולם, ולבקר בערים היפות יותר, דוגמת ונציה או פראג. הפשטות שבבתי הבוץ באפריקה, הגבעות של איטליה על בתי העץ המופתיים, כל אלו שובים את עינינו וגורמים לנו לחצות אוקיינוסים על מנת לתור ולחוות במו רגלינו, את אותם מקומות מפוארים. אז למה בכל זאת, כשאנחנו ניגשים לבנות את בתינו, אנחנו שוב חוזרים אל אותה בניה מודרנית, אל אותן משאבות בטון לא ידידותיות לסביבה, בניה שנעשית בשטח תוך שימוש בחומרים מרעישים ורעילים?

מה אומר המושג "מבנים ניידים" לרובנו? ... רבים מאיתנו עלולים לראות בעיני רוחם, קראוון המאכלס יחידים מעוטי יכולת, או דוכני לוטו אפרוריים... ובכן, תחום הבניה הקלה, הוא הרבה מעבר לכך, ומהווה אלטרנטיבה מנצחת להלך הבניה הסטנדרטי, הן מבחינת איכות ודקורציה ובעיקר באספקטים האקולוגיים שלו.

מבנה נייד – תהליך פשוט, תוצאה משודרגת

גם אם אינכם קבלני בניין, ודאי יצא לכם לשמוע על ההליך הארוך מאוד של הקמת מבנה בטון רגיל, החל משלב התכנון של האדריכל, דרך אישורי עירייה וכלה בניהול הפועלים.

לא כך הדבר בכל הנוגע למבנים ניידים. אמנם עדיין תאלצו לעבור דרך שתכלול תכנון אדריכלי, אישורים בירוקראטיים ובנייה מעשית, אך התהליך יהיה פשוט לאין שעור. במידה ובחרתם לצאת לדרך, הצעד הראשון שיהיה עליכם לעשות הוא לעיין בקטלוג עמוס באפשרויות, בין קרא עוד על תיקון מחשבים ניידים

המשך מאמר